flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Васильківський районний суд Дніпропетровської області

Є благо від якого багато людей відмовилися - це ТВЕРЕЗІСТЬ!

06 лютого 2014, 08:02

          Сьогодні в Україні проблема алкоголізму надзвичайно гостра. Згідно з соціологічними опитуваннями 51% українців вживають алкоголь. Небезпечним рівнем, за яким наступає алкоголізм і соціальні проблеми, вважається рівень 8 літрів чистого спирту на людину на рік. На цей час рівень вживання алкоголю в нашій країні є одним з найбільших у світі і становить приблизно 13 літрів абсолютного спирту на людину на рік.

Нажаль, вживаючи алкоголь громадянин не тільки зухвало ставиться до свого здоров’я, а також наражає на небезпеку оточуючих, зокрема, керуючи у стані сп’яніння транспортним засобом.

З метою попередження таких правопорушень законодавчо посилено відповідальність за керування транспортними засобами у стані сп’яніння, яка встановлена статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно з новим законом з 14 грудня 2013 року мінімальний штраф за керування транспортним засобом у нетверезому стані, у разі вчинення правопорушення вперше, складає 3400 гривень, а максимальний 5950 гривень. Також санкцією статті передбачено ще два види стягнення: адміністративний арешт від 7 до 10 діб та позбавлення права керування транспортними засобами від 1 до 2 років.

Слід зазначити, що такий вид стягнення, як громадські роботи,  новою редакцією статті 130 КУпАП не передбачено.

Станом на 03.02.2014 року Попаснянський районний суд притягнув до відповідальності шість водіїв, які були у стані сп’яніння під час керування транспортним засобом. До чотирьох з них суд застосував стягнення у вигляді штрафу у розмірі 3400 гривень, а от двом правопорушникам призначив адміністративний арешт.

Метою накладення адміністративного стягнення є запобігання вчиненню нових правопорушень як самими порушником, так і іншими особами.

Маємо надію, що застосування судом посилених видів покарання стане більш дієвою перешкодою на шляху від пляшки до керма.